Alçak gerilim şebekeleri 1 volt ile 1 000 volt (1kV) arası gerilime sahip olan şebekelerdir. Bu şebekeler dağıtım trafolarından tüketicilere (abone) kadar olan elektrik hatlarından oluşur. Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı. Alçak gerilimler yalıtımı ve korunması kolay olduğu için abonelere yakın kısımlarda kurulur. Alçak gerilimle yapılan iletimlerde gerilim düşümü ve güç kaybı fazla olduğu için alçak gerilimler iletimden ziyade dağıtım şebekelerinde kullanılır. Ülkemizde alçak gerilim, abonelerde 220 V ve 380 V olarak kullanılır.

Elektrik Tesisatı Ankara | Ankara Elektrikçi, Alçak gerilim elektrik tesisatı ankara

Elektrik tesisatı taahhütü yada uygulaması aynı anlama gelmektedir. Çağımızın en önemli gerekliliklerinden birisi de enerjidir.Enerji olmadan yaşamak neredeyse imkansız olurdu. Enerji denilince çok büyük bir grup kaynaktan bahsediyoruz tabiki de. Ancak bu enerji kaynaklarından biriside elektrik enerjisidir. Elektrik olmadan aydınlatma, makineleri çalıştırma gibi işlemleri yapmamız imkansız hale gelecekti. Fakat zamanla enerjiye ihtiyaç duyulması ve her geçen gün bu isteğin daha da artması üzerine; elektrik çok önemli bir enerji kaynağı olarak insanlık tarihinde yerini edindi.

Tüm bu duyulan enerji ihtiyacı nedeni ile de her yapılacak yeni bir yerleşim alanı yada endüstriyel tesisler gibi yerlere; elektrik gönderilmesi ve enerji olarak tüketilmesi gerekiyordu. Bunun sonucu olarak elektrik tesisatı taahhütü ya da diğer bir deyiş ile elektrik tesisatı uygulaması gerekli oldu.

Elektrik tesisatı nedir ?
Elektrik Tesisatı Ankara | Ankara Elektrikçi, Alçak gerilim elektrik tesisatı ankara

Tüm elektrik altyapısının, nasıl taşınacağının, nereye gideceğinin; nasıl kontrol edileceğinin, hangi aydınlatmaların kullanılacağının, prizlerin nerede olacağının ve benzeri tüm elektrik ihtiyaçlarının bir arada tamamlandığı bir aşamadır.

Elektrik tesisatında aşamalı olarak iş tamamlanır.İlk olarak elektrik tesisat projesi çizilmelidir. Daha sonrasında bu projeye bağlı kalarak elektrik tesisatı uygulaması yapılır. Elektrik projesinde tüm hesaplar ve metrajlar belli olduğu için elektrik tesisatı yapılmadan önce buna bakılır ve buna göre fiyat verilir.

Elektrik tesisatı birçok konuyu kapsar. Aydınlatma, yangın ihbar, priz, altyapı ve kablolama; data, güvenlik, orta gerilim, kuvvetli gerilim, anons, trafo, ups, jeneratör gibi tüm elektrik elemanlarını kapsar. Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı taahhütü yada uygulaması denildiği anda; ortamın ihtiyacına göre bu elemanların kurulumu ve çalıştırılıp anahtar teslimi anlamı akla gelmektedir.

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?