Yapısal Kablolama Hizmetleri

Uzman Mühendis ekibimiz ve tecrübelerimizle; yapısal kablolama, doğru projelendirilmenin yapılabilmesi ve düzgün ekipmanların kullanılması için her daim yanınızdayız.

Keşif ve Projelendirme

Tüm süreçlerinizde keşif saha tespiti, proje süreci ve uygun ürün tespitinde maliyet analizi konusunda hizmet vermekteyiz.

Test, Etiketleme, Sertifikasyon,  Raporlama

Yapısal kablolamanın son aşaması olan Test ve Etiketleme çok titiz bir çalışmadır. Öncelikle her bir hat, müşteri ile de mutabık kalınarak standartlar doğrultusunda kodlanarak etiketlendirilir. Gelişmiş test ölçüm cihazları ile EIA/TIA standartlarına uygun olarak test edilmektedir. Bu testler sonucu, uygun sonlandırılmayan veya kopuk ya da hasarlı olan kablolar tespit edilmekte ve gerekli düzeltmeler yapılmaktadır. Tüm uçların test sonuçları pozitif çıkana kadar bu işleme devam edilir. Test sonuçlarını, bilgisayar ortamına aktararak bir kopyasını müşterilerimize sunmaktayız.

Uygulama ve Servisler

Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir. Çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse performans beklemeniz yanlış olacaktır.

Kayatek Teknoloji, sertifikalı ve uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurmaktayız.

Uygulama süresi içerisinde, olabildiğince müşterinin iş kaybına uğramadan çözümler üretmeye gayret gösteririz. Doğru projeyi, doğru ürün ve zaman planlaması ile yapmak ve sonuçlarını göstermek ana felsefemizdir.
Müşterilerimizin yaşayan network altyapılarında da, oluşan problemlere uzman teknik kadromuzla anında müdahale ederek hızlı çözüm üretmekteyiz.

Fiber Optik Kablolama, Sonlandırma

Bina içi ve dışı yapısal kablolama sistemlerinde 90 metre sınırı üstünde kullanılan Fiber Optik kablolar ve elemanları Multi Mode (62,5 / 125um ve 50 / 125um) ve Single Mode’ da ISO 11801 TIA/EIA 568 EN50173 TSB-40 Standartlarını sağlayan ürünler ve hizmetler ile sunulmaktadır.

Bankalar, Emniyet Binaları, Valilikler, Belediye Binaları, Süpermarketler ve Kurumsal alanda büyük olan firmalara proje bazlı hizmet verilmektedir. Son teknoloji ürünleri kullanılarak firmanın talep ettiği tüm istekler bir araya toplanarak değerlendirilir ve uzman ekibimizinde tavsiyesi ile son karar aşamasına gelinerek en iyi sistemler kurularak teslim edilmektedir. Kurumsal planda detaylı bilgi almak için sizi hemen ziyaret edebilir ve ücretsiz keşif ile tüm sorularınıza cevap vermekteyiz.

 • Genel ve Yerel Alan Ağ Projeleri
 • Anahtar Teslim Ağ Kurulum ve Entegrasyon İşlemleri
 • Fusion Splice ile Ek ve Terminasyon Yapımı
 • Ağ Tasarımı, Geliştirme ve Genişletme
 • Fiber Optik Kablolama Testleri, Eğitimi ve Sertifikasyonu
Düşük Akım LAN / WAN Kablolama, Sonlandırma

Kayatek Teknoloji olarak İşletmenizdeki sisteminizin mevcut durumu ve hedefleriniz doğrultusundaki yapılandırmanızın ne şekilde olacağını , gerçekleştireceğiniz sistemsel yapının ve maliyetinin fizibilite raporunu aynı zamanda keşfini yaparak iş akışınız , sektörel işlemleriniz ve gelecekte olması gereken sisteminizin tüm detaylarını size rapor halinde sunmaktadır.

 • (LAN) Sistemleri Kurulumu
 • (WAN) Sistemleri Kurulumu
 • Yapısal Ağ Kablolama
 • Telefon Kablolama
Sistem Odası Güvenliği

Günümüzde Uluslararası güvenlik standartlarında sunucu (Data Center) ve Bilgi İşlem odaları kurumsal Bilgi ve İletişim sistemlerinin başarısı için vazgeçilmez bir önceliktir.
Kurumsal bilişim altyapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sunucu ve bilgi işlem odaları, bilgi güvenliği ve iş sürekliliğini kavramını destekleyerek kurumlara rakipleri karşısında avantajlı hale getirmektedir.

Yangın, çevresel faktörler ( iklim, nem, su basması vs. ) yetkisiz erişim, deprem, enerji kesintileri gibi en temel fiziksel güvenlik şartlarını kesintisiz sağlayabilmek için geliştirilmiş teknolojileri barındıran güvenli data center odaları, akılcı ve verimli sistem işletiminin temelidir.

Başarılı bir Sistem Odası kurulumu için bu konuda geliştirilmiş aşağıda belirtilen son derece özel çözümlerin tamamının kullanılması mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesi için bir gerekliliktir. Söz konusun sistemlerin bütçe ve benzeri nedenlerle kismi kullanımı zaman zaman İş Sürekliliğini kötü yönde etkileyebilmekte ve yatırımın geri dönüşünü engelleyebilmektedir.

Kayatek Teknoloji olarak sizlere FM200 Kalite Standartları doğrultusunda Sistem Odası Güvenliğiniz için hizmet vermekteyiz.

 • Yangın Algılama ve Söndürme Ekipmanları
 • Kesintisiz Güç Kaynakları ve Jeneratörler
 • Hassas İklimlendirme Hizmetleri
 • Kabinet Satışı
 • Yükseltilmiş Döşeme ve Alçaltılmış Tavan
 • Kablo Taşıma Sistemleri
 • Yangına Dayanıklı Kapı
 • IP Kamera İzleme
 • Isı ve Nem Algılama ve Uyarı Sistemleri
 • Yetkisiz Kişi Erişim Kontrol Sistemleri
Sistem Kabin Düzenlenmesi

Zaman içersinde sistem odaları ve data kabinetleri kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ilk kurulum şeklini kaybeder .

Bu durumda kabinetlerde bir çok aksaklık ve sıkıntılar oluşur.

Öyleki patch kabloların takip edilemeyişi, panellerde etiket olmayışı, aktif cihaz ile server bağlantılarının uygun olmayan kablolar ile kuruluyor olması kuruluşların data iletişimini riske sokarak zaman zaman iletişim kesintilerine dahi yol açar. Kuruluşların değerli aktif cihaz ekipmanlarını data verilerini kısacası işletmelerin kalbini barındıran sistem odası ve kabinetlerinin kaderine terk edilmemesi sağlanmalıdır.

Kabinet veya sistem odalarında kablo karmaşasını ortadan kaldırmak için kabinet düzenleme çalışması yapılmalıdır.

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?