Personel maliyetleri işletmelerin en önemli gider kalemlerinden biridir. Dolayısı ile Pdks yani personel devam kontrol sistemleri günümüz firmalarının en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir; öyle ki günümüzde artan rekabet şartları etkisi ile personel sayısı 5 olan da 5000 olan da bu sistemlere ihtiyaç duymaktadır. Parmak izi Pdks sistemleri ilk amacı personellerin işe giriş ve çıkışlarını disipline etmek olarak başlamıştır. Fakat sonrasında bu sistemin basit bir geçiş kontrolden öte; eğer üretim ve IK sistemleri ile de entegre çalıştırıldığı takdirde. Bir işletme için ne kadar verimli olabileceği çok net olarak görülmüştür.

PDKS Ankara, Parmak İzi PDKS Ankara, Parmak izi geçiş sistemleri, PDKS Geçiş Sistemleri,
Güvenilirlik

Pdks otomasyonları yaygın olarak kartlı geçiş sistemleri ile yapılmaktadır, ancak  firmamız ürettiği kurumsal pdks yazılımlarını; Biyometrik parmak izi okuyucuları ile de bütünleştirerek, kartlı pdks sistemlerinin en önemli açıklarından biri olan; personellerin kendi aralarında kartı taşıma olayını ve sarf maliyetini ortadan kaldırmıştır. Dolayısı ile parmak izli pdks sistemi eğer uygun fiziksel şartlar sağlanırsa, gerçekten yüksek verimli bir otomasyon olmaktadır. Ancak parmak izinin temaslı bir sistem olması, parmak izi cihazı seçiminin önemini arttırmaktadır. Çünkü temaslı bir sistemde parmak izi okuyucusunun oldukça dayanıklı, güvenli ve birçok ortamda sorunsuz çalısması gerekmektedir. Bu nedenle Kayatek Teknoloji parmak izi terminallerini, pdks sisteminin devamlılığının aksamaması adına oldukça kaliteli olarak dizayn edilmiş cihazlardan seçmektedir.

Parmak izi okuyucularımız ile pdks programlarımızı tam entegre olarak çalıştırmakta böylece sistem bütünlüğünü de eksiksiz olarak sağlamaktayız. Firmanın ihtiyacına göre doğru parmak izi cihazını belirledikten sonra; parmak izi terminalinin çalışma şartları açısından en uygun yere montajı yapılmalı ve kayıtlar yerinde çok dikkatli bir şekilde alınmalıdır.

Verimlilik

Parmak izli pdks sistemlerinde verimlilik ve devamlılık açısından çalışanların hem sol hem de sağ elinden birden fazla parmağının kaydının yapılması önemli bir unsurdur. Çalışanlara cihazın doğru kullanımı ile alakalı yerinde bir eğitim,  adaptasyon sürecini de minimuma indirgeyecektir. Ancak 1/1000000 oranında da olsa bazı insanlarımızın parmak izi doğuştan fotoğraflanamamaktadır, bu durumlarda da üzerinde kart okuyucu özelliği de olan bir parmak izi cihazımız ile alternatif çözümler sağlanabilir.

Parmak izli pdks sistemleri şubeli yapıları olan işletmeler içinde oldukça avantajlıdır. Özellikle uzak şubelerindeki personel hareketlerinin kontrolünü yapmak, oldukça sorun teşkil etmektedir. Dolayısı ile gözden uzak lokasyonlarda kartlı sistemlerin dezavantajını ortadan kaldırmak adına, biometrik sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Parmak izi sistemi tam bu noktada kartlı sistemlere göre hem kullanımı hem de adaptasyon sürecinin kısa olması nedeni ile en iyi alternatif olmaktadır. Pdks sistemi yazılımlarımız ile tek merkezden, şubelerdeki personellerin parmak izi kayıtları ve puantaj işlemleri rahatlıkla yönetilebilmektedir. Oluşan giriş çıkış hareketleri anlık olarak merkez veritabanına aktarılıp, online pdks raporlamaları alınabilmektedir.

Bilindiği gibi parmak izi kişiye özeldir, tektir ve kopyalanamaz. Parmak izinin bu özelliğinden dolayı güvenli geçişin gerekli olduğu alanlarda parmak izi sistemleri uygulaması da büyük önem taşır. İster küçük çaplı olsun, isterse de büyük ölçekli olsun her işletme için personelinin takibi ve kontrol altında tutulması ciddi bir sorumluluk ve sistem gerektirir. Parmak izi sistemi ile personelinizin işletme giriş çıkışları kontrol altında tutulduğu gibi işletme içindeki yetkisiz dolaşımları da engellenmiş olacak ve tam güvenlik ve kontrol sağlanacaktır.

Parmak izi geçiş sistemine tanıtılan personel o andan itibaren kendisine yetki verilmiş geçiş işlemlerini gerçekleştirebilir. Daha sonradan sizin isteğinize göre tasarlanmış günlük, haftalık, aylık raporlardan faydalanabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?