Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel devam kontrol sistemi (PDKS), şirket personelinin giriş-çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlarla ilgili günlük ve aylık raporların oluşturulmasını sağlayan, bilgisayar tabanlı elektronik bir sistemdir. Amaç insan iş gücünü minimuma indirerek hatasız kayıtlar oluşturabilmektir. Personel devam kontrol sistemleri; şirketinizin, üretim bandınızın, personelinizin, iş gücünüzün, daha efektif çalışmasını sağlar ve maksimum verim almanıza yardımcı olur. Her firmanın çalışma alanları farklı olduğu gibi, ihtiyaçları ve orada kullanılması gereken ekipmanlar da birbirinden farklıdır.

Polimek olarak biz; ihtiyaçlarınıza ve çözülmesini arzu ettiğiniz sorunlara odaklanır ve buna en uygun ekipmanlar ile size en uygun çözümü sunarız.

Şu an 2 farklı personel devam kontrol yazılımımız bulunmaktadır.

Bunlardan ilki; PDKS 2.0 olarak adlandırdığımız; daha çok kobilere ve küçük işletmelere hitap eden standart pdks yazılımıdır. Bu yazılım üzerinde herhangi bir değişiklik veya güncelleme yapılamaz.

PDKS 3.0 yazılımımız profesyonel yazılımımız olup; firma taleplerine göre pdks raporları güncellemelere açıktır.

Tüm PDKS programlarımız; netsis ile uyumlu çalışıp, veri alışverişi yapabilmektedir.

PDKS demomuzu görmek ve personel devam kontrol programımızı daha yakından tanımak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ RETİNA TANIMA SİSTEMİ ile ilgili görsel sonucu

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır

İlk olarak yüz tanıması gerçekleştirilecek personelin yüzü cihaz üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme 3 boyutlu olarak tanımlanır. 3 boyutlu resim üzerinde referans nokralar belirlenir ve yüz tanıma algoritması ile sayısal verilere dönüştürülür.
Biometrik yüz haritası olarak adlandırabileceğimiz bu algoritma; burunun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı, gözlerin çeneye oranı gibi basit şekilde anlatabileceğimiz şekilde refarans noktaların milimetrik olarak birbirine uzaklığını ölçer. Bu referans noktalar yani oranlar bir insanın parmak izi gibidir sadece o insana özeldir ve aynısı yoktur. İnsan gözüyle fark edilemeyecek bu özellikler yüz tanıma cihazı sayesinde benzersiz bir biometrik tanımlama sistemine dönüşmektedir.