Turnike ve Bariyer Sistemleri

Yoğun insan trafiğinin yaşandığı yerlerde giriş-çıkışların denetim altına alınmasını sağlayan turnike ve bariyer sistemleri, geçiş kontrolü yapılmasını sağladığı için belirli noktalardan yalnızca istenen yetkili kişilerin geçmesi için de uygun seçimdir. Ayrıca estetik tasarımları ile şık bir şekilde istenen her yerde kullanılabilirler.
Geçişin belli bir düzen dahilinde yapılması, yoğun insan trafiğinin kaosa dönüşmemesi için ideal seçim olan turnike kontrol sistemleri denetimi kolaylaştırır. Mikroişlemci tabanlı olan turnike geçiş sistemlerinden tek seferde yalnızca bir kişi geçebilir. Bilgisayara direk bilgi aktarımı yapan turnike, bu şekilde elde edilen verinin kayıt altına alınmasına da olanak tanır.
Turnikelerin üzerinde denetimin bir üst seviyeye çıkartılması için kart okuyuculara ilave olarak parmak izi okuyucu veya biyometrik oyucular entegre edilebilir. Otomatik veya manuel olarak düşen turnike kolları ve ışıklı göstergeler ulunmaktadır. Elektromekanik yapılı bu turnike geçiş sistemleri stadyumlardan metrolara, plazalardan alışveriş merkezlerine, fabrikalardan havalimanlarına kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.