AHD KAMERA NEDİR?

 


 

                        Ahd kamera sistemi cctv kablo üzerinden HD görüntü aktarım teknolojisidir.


         Bu teknoloji sayesinde Analog kamera sistemi alt yapısı kullanılarak HD yüksek çözünürlükteki güvenlik kameralarını 500 metre mesafeye kadar sorunsuz kullanılabilir.


Ahd kayıt cihazının diğer kayıt cihazları ( dvr, nvr) den ayıran en büyük özelliği ise ahd kayıt cihazına 3 tür kamera ip, analog ve ahd kamera bağlanılabiliyor hem cctv kablo üzerinden hemde network ağına katılarak tan görüntü kaydı yapabiliyor olmasıdır.

 


 

 


AHD Kamera Teknolojisinin Temel Özellikleri :

AHD Görüntü Teknolojisi    Ahd kamera içerisinde sinyal iyileştirici ve AHD sinyal iletim birimi (ISP+AHD TX) ile birlikte bir görüntü işlemcisi bulunmaktadır. AHD DVR kısmında ise dijital işlemci için (SoC) gerekli sinyali oluşturan bir ses-video codec bileşeni AHD RX bulunmaktadır.


  720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi:

         AHD Görüntü Teknoloji video sinyalini oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölerken yenilikçi bir görüntü tarama sistemi kullanır, bu da görüntüde ki bulanıklığın ortadan kaldırılarak renk üretiminin gelişmesine olanak tanır.

 


Görüntü kalitesinde  kayıplar olmadan uzun mesefelerde görüntü aktarımı imkanı:

Koaksiyel Kablo ile 500 metre  mesafeye kadar kalite kayıpları olmadan video sinyali iletilebilir.

 

 


Evrensel uygulama:

AHD DVR Kayıt Cihazları üç ana modda, yani standart analog D1 / 960H güvenlik kameraları, AHD kamera ve IP kameralar olmak üzere 3 tür video kamera ile çalışabilir. Bu sayede mevcutta bulunan  standart analog video kameraları veya ip kameraları  AHD video kaydediciye bağlamaya olanak tanır.


Tüm Markalarla Uyumluluk:

      AHD görüntü teknolojisini tüm üreticiler kullanabilmektedir, bu da müşterilerin uyumluluk endişesi yaşamadan dilediği rakip üreticiden AHD ekipmanlarını alabilmesine olanak tanımaktadır.


HİZMETLERİMİZ;

  • BİNA,EV,FABRIKA,OFİS,ACIK KULLANIM ALANLARI İÇ ORTAM DIŞ ORTAM ANALOG HD KAMERA MONTAJI
  • KAMERA SİSTEMİ DEVREYE ALMA
  • KAMERA SİSTEMİ ARIZA BAKIM GİDERME
  • İNTERNETTEN CEPTEN BİLGİSAYARDAN İZLEME OLANAĞI SAĞLAMA.